Araç

TASK nedir?

TASK, öğretmenlerinizin desteği ile 3 Anahtar Yeterlilik seviyenizi değerlendirmenize yardımcı olan çevrimiçi bir sistemdir:

Anadilde iletişim

Yabancı dilde iletişim

Dijital yeterlilik

Bu sayfada değerlendirme sürecinde size rehberlik edecek bilgileri bulacaksınız, öz değerlendirmeye başlamadan önce okumanızı öneririz.

school-material

Anahtar Yeterlilikler nedir?


Sistem nasıl çalışıyor?

 

“Değerlendirme” sözcüğü yıldırıcı görünebilir, zira genellikle öğretmenler tarafından okulda verilen notlar ve yargılarla ilişkilendirilir. Fakat bu durumda değerlendirmeyi yapacak sizsiniz ve kendinizi gözlemleme ve bir görevi nasıl yapabileceğinizi değerlendirme olanağınız olacaktır.

TASK sistemi, size bazı seçenekleri seçmeniz, görevi gerçekleştirmeniz ve daha sonra performansınızın kalitesini değerlendirmeniz için adım adım rehberlik eder.

 

 computer-1

Kendinizi nasıl değerlendireceksiniz?


Ne işe yarar?

Anahtar Yeterlilikleri değerlendirme;  eğitim ve öğretim sürecinde Anahtar Yeterlilikleri görünür ve sertifikalandırılabilir yapmak için veya bir Europass belgesiyle belgelendirmek için geliştirilen bir yöntemdir.

Belki Europass hakkında daha önce bir şeyler duymuşsunuzdur: Europass  beceri ve nitelikleri    Avrupa’da açıkça ve kolayca anlamak  için beş belgeden oluşturulan bir dokümanıdır  ve bu belge yurtdışında eğitim veya çalışma yapmayı daha da kolaylaştırabilir.

 

 

 contract-1

Öğretmenler için kaynaklar